Biskup został „zmieszany z błotem”: Postanowiłem spróbować, jak to jest
PAP / pk 12 lipca 2024, 11:55 źródło: https://deon.pl/
– Ludzie czasem mieszają biskupów z błotem. Postanowiłem spróbować, jak to jest – powiedział bp Piotr Przyborek z Gdańska, który wziął udział w Biegu Festiwalowicza w Kokotku. Jego 5-kilometrowa trasa prowadzi przez wodę, las, błotniste rowy i piaszczyste wzniesienia.
Biskup zmieszany z błotem. „Postanowiłem spróbować, jak to jest”
– Ludzie czasem mieszają biskupów z błotem. Postanowiłem spróbować, jak to jest. Całkiem miłe, nie jest tak źle – mówił bp Przyborek odbierając medal po zakończonym biegu.
– Świetny bieg, wspaniała atmosfera! Ktoś się topi, drugi mu pomaga, podaje rękę, wyciąga za włosy. Wyzwanie jest mocne – dodał.
Zapytany, czy jest to symbol tego, dokąd duchowieństwo powinno wyjść, by dotrzeć dziś do młodego pokolenia, bp Przyborek odpowiedział: „to nie są peryferia Kościoła, tu jest jego centrum”.
BISKUP W BŁOCIE!
https://www.youtube.com/watch?v=3_F0m19XDEg
Czym jest Festiwal Życia?
Festiwal Życia w Kokotku rozpoczął się w poniedziałek a zakończy w niedzielę. W programie tegorocznego festiwalu znalazły się m.in. koncerty zespołów C-BooL, Mesajah, niemaGOtu i Siewcy Lednicy. Konferencje dla uczestników głoszą m.in. duszpasterz Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Lednica 2000 dominikanin ojciec Tomasz Nowak, ekspert w zakresie zapobiegania zachowaniom samobójczym, członek zespołu „Życie warte jest rozmowy” ks. Tomasz Trzaska, duszpasterz Wspólnoty i Szkoły Nowej Ewangelizacji „Zacheusz”, franciszkanin brat Kryspin Maćczak oraz Edyta i Łukasz Golcowie.
Sobotni muzyczny wieczór uwielbienia poprowadzi festiwalowy zespół 3Dni3Noce wraz ze świeckim ewangelizatorem Marcinem Zielińskim.
Ekstremalny bieg przez błoto, wodę i piasek, w którym udział wzięło w tym roku 500 uczestników, jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów festiwalu.
Festiwal Życia zakończy się uroczystą mszą świętą w niedzielę o godz. 11.
Pierwszy Festiwal Życia odbył się w 2018 r. pod hasłem „Wstań!”. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Festiwalu jest misjonarz oblat ojciec Tomasz Maniura, założyciel duszpasterstwa młodzieży NINIWA. Współorganizatorami są: Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, archidiecezje katowicka, częstochowska i wrocławska oraz diecezje opolska, gliwicka, sosnowiecka i bielsko-żywiecka.
Źródło: PAP / pk